Publikuar me datën: Wed, Jul 25th, 2012

Nesër në kryeqytet varroset poeti Podrimja

Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës njofton se varrimi i akademik Ali Podrimjes do të bëhet më 26 korrik 2012, në orën 14:30, në varrezat e Prishtinës, bëri të ditur përmes një komunikate për medie ASHAK.

Homazhet në nderim të jetës dhe veprës së akademik Podrimjes mbahen në mjediset e Akademisë po më 26 korrik, prej orës 12:00-14:00.

Kortezhi me trupin e pajetë të akademik Podrimjes niset për në banesën e tij të fundit nga selia e Akademisë në orën 14:00.

Trupi i pajetë i poetit Ali Podrimja është paralajmëruar se më Aeroportin e Prishtinës do të arrijë nesër, në orën 8 e 55 minuta.

Ali Podrimja u gjet i vdekur në një vendpiknik në rrethinë të Lodève, në jug të Francës. Ai kishte shkuar atje si përfaqësues i Shqipërisë në Festivalin e Poezisë La Voix de la Mediterranée (Zëri i Mesdheut”.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close