Publikuar me datën: Tue, Nov 20th, 2012

Në Vlorën festive jemi nisur Nga:Lekë Mrijaj

 

Në Vlorën festive jemi nisur

Nga:Lekë Mrijaj

Shqiperia ime e dashur

kremto ti dhe ngrit dolli

për Flamurin e Kastriotit
dhe të shtrënjtën Shqipëri.

Nga lufta heroike ti dole
nder beteja e stuhi u kalite
për Flamur e Trojet tua
të Shqipërisë Etnike.

Nga Dardania Shqiptare
një flamur ta kemi qëndisur
gëzuar,urime nga zëmra
në Vlorën festive jemi nisur.

Vlorë ti moj bukuroshe
ti m’je me i bukuri vënd
fatin Shqipërisë vulose
me shpatë,pushkë e penë.

Ti Flamuri ynë kombëtar
nder beteja ishe me plotë orë
Ismail Qemali e Gurakuqi
ty të mbajten në dorë.

Gëzuar…Urime…Gëzuar…
gjithandej ju Troje të Shqiptarisë
kremtoni ketë kremte te bashkuar
njëqind vjetorin e pavarësisë.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close