Publikuar me datën: Tue, Jul 10th, 2012

Në veri është shtënë në EULEX-in dhe në Policinë e Kosovës

Zëdhënësi i policisë rajonale të Mitrovicës, Besim Hoti, ka deklaruar se diku rreth mesditës persona të panjohur tash për tash kanë shtënë në pjesëtarët e policisë së EULEX-it dhe të Kosovës në veri të Kosovës, afër malit Shatorica, raportojnë mediat serbe.Hoti në një deklaratë për agjencinë serbe Tanjug ka thënë se incidenti ka ndodhur

te mali Shatorica, afër fshatit Borçane, në mesditë, por nuk ka pasur të plagosur as ndër pjesëtarët e EULEX-it as ndër Policinë e Kosovës.

Persona të panjohur kanë shtënë në drejtim të dy automjeteve të Policisë së EULEX-it dhe të dy automjeteve të Policisë së Kosovës nga Leposaviqi, tha Hoti, duke shtuar se nuk ka pasur dëme materiale.

Ai supozon se kanë shtënë vjedhësit e pyjeve  dhe se policia në Shatoricë ka konfiskuar një traktor, në të cilin janë gjetur një pushkë gjysmë automatike me 30 plumba.

Njësiti hetimor i policisë do të zhvillojë hetimet në vendin e incidentit, tha Hoti.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close