Publikuar me datën: Fri, Aug 20th, 2010

Në prill të 2011-s nis regjistrimi i popullsisë në Kosovë

Prishtinë, 20 gusht – Pas 30 vjetësh,  më në fund do të fillojë regjistrimi i popullsisë në Kosovë. Kjo do të ndodhë nga fillimi prillit të vitit 2011, ka thënë ministrja e Administratës Publike, Edita Tahiri, ka raportuar KTV. Për këtë, sipas ministres Tahiri, është krijuar dhe Fondi i Mirëbesimit, i cili do të grumbullojë mjete nga donatorët e vendit dhe ndërkombëtarë për regjistrimin e popullsisë. Për këtë është zotuar se do të kontribuojë edhe Komisioni Evropian me 2.5 milionë euro. Nga ana tjetër, zyrtarë të Entit të Statistikave të Kosovës kanë thënë se popullsia do të regjistrohet si rezidente dhe jorezidente. Ndërsa, në kohën kur do të bëhet regjistrimi i popullsisë, nga 1 deri më 15 prill 2011, qytetarët është mirë të jenë të shtëpitë e tyre.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close