Publikuar me datën: Sat, Apr 16th, 2011

Ne nuk na ndërton Europa e SHBA, ne duhet ta ndërtojmë Europën dhe SHBA në Kosovë

Nga;Lek Mrijaj 

Nuk mund të jetojë më Republika e Kosovës si në kohën e bajraktarëve, të fiseve, të tribuve dhe jo të një komuniteti të tërë shqiptarësh,qe vetë këtu, do e ndërtojë Kosoven europiane. Ne nuk na ndërton Europa e SHBA, ne duhet ta ndërtojmë Europën dh…e SHBA në Kosovë.
Këto janë dhe mesazhet tona pra te popullit të nderuar analiste e politikane. Ndaj kërkohet të mos ketë ndarje te reja, mllefe pa fund, urrejtje, përjashtime, por vullnet politik për ta bërë demokracinë funksionale, parlamentin funksional, transparencën funksionale, institucionet e shtetit funksionalë, kushtetutën realisht të zbatueshme. Kjo situatë të nderuar analistë dhe politikan nuk mund të vazhdojë kështu. Ju bëni analiza-politike , kritikoni këtë apo atë lider, por analizoni duke futur ne gracke politikanet dhe politikanet bejne politike bajraktariste për interesat personale .
Ndoshta analistet-politikanet duhen thirrur me shume intelektuale të kontribuojnë. Këtij vendi nuk i mungojnë intelektualet të vjetër kemi plot e perplot apo te rinj europerendimor te shkolluar dhe urojme qe mos kontribuohet më për krizat qe po jetojmë këto 12 vjet. Ndoshta ka ardhur koha për një bashkim unitet mbarekombetar që të mendojë për Kosoven ,Shqiperin … per shqiptarët ne tersi, që të mos mbeten të ndarë e të fundit në Ballkan dhe në Europë. Intelektualë duket se Shqipëria,Kosova dhe trojet Shqiptare ju kërkojn të mos qëndroni fjetur ne gjumë,duhej ta jepni shembullin e fundit pozitiv per BASHKIM KOMBETAR ne qofse qendroni indiferent atehere do te ju mallkoje populli kombi dhe ZOTI.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close