Publikuar me datën: Thu, Jul 21st, 2011

Në Merdar bllokohen 4 kamionë nga Serbia

Prishtinë, Merdar, 21 korrik   – Pas vendimit të Qeverisë për embargon e mallrave që vijnë nga Serbia për në Kosovë, Policia Kufitare e Kosovës ka njoftuar se dje, pas hyrjes në fuqi të këtij vendimi, janë bllokuar 4 kamionë mallra  që vinin nga Serbia, transmeton njoftimin QIK-u. Burime brenda Policisë kanë thënë se ata nuk janë lejuar të kthehen prapa në Serbi, duke mbetur kështu të ngujuar në zonën neutrale mes kufirit shtetëror, Kosovë – Serbi.

Një ditë pas vendimit për shtyrjen e bisedimeve mes Prishtinës e Beogradit, ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Mimoza Kusari-Lila ka marrë edhe mbështetjen e Qeverisë së Kosovës për vendosjen e masave të reciprocitetit për Serbinë dhe Bosnje e Hercegovinën. Mallrat që vijnë nga Serbia do të bllokohen plotësisht, pasi, siç specifikohet në vendimin e marr dje, Kosova nuk i njeh vulat e Doganave të Serbisë, ndërkaq për mallrat që vijnë nga Bosnja, është vendosur një taksë doganore prej 10 për qin

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close