Publikuar me datën: Sat, Apr 21st, 2012

Në Greqi vritet një shqiptar

Dy punonjës ndërtimi janë ekzekutuar në ishullin Mitilini, në Egjeun jug-lindor. Ngjarja ndodhi në vendin e quajtur Shën Jani, në komunën Qeramion të këtij ishulli.

Sipas policisë lokale, viktimat janë një shtetas grek 30 vjeç dhe një shqiptar 39 vjeç. Trupat e pajetë të dy viktimave, emrat e të cilëve nuk bëhen publikë për momentin, u gjetën nga një kalimtar i rastit.

Burime policore thanë se dy viktimat ishin qëlluar nga afër me armë zjarri teksa ndodheshin në makinën e tyre, në kohën që po ktheheshin nga puna, në një zonë periferike të ishullit.

Në vazhdim, ekzekutorët i vunë flakën makinës në të cilën ndodheshin trupat e viktimave, por era e fortë bëri që flakët e zjarrit të fiken shpejt. Policia ka filluar hetimet lidhur me ngjarjen.

Burime policore thanë se pistat e hetimit janë ajo e larjes së hesapeve, ose viktimat u bënë pa dashje dëshmitarë të ndonjë afere dhe u ekzekutuan për të mos dëshmuar.

Ishulli i Mitilint konsiderohet si zonë e qetë dhe pa probleme. Kjo është vrasja e parë që ka ndodhur në këtë ishull gjatë viteve të fundit.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close