Publikuar me datën: Thu, Nov 29th, 2012

NE DITËN E VITIT JUBILAR MBERRINI GJENERALI…

NE DITËN E VITIT JUBILAR MBERRINI GJENERALI…
NE DITËN QE POPULLIT QE U ZGJUA NGA GJUMI TE THUASH PËR HEREN E PARË E TE GJITZHË JANË NE KËMBË MBERRINI GJENERALI
NE DITËN KUR POPULLIT I DUHET NJË STRATEG I MBERRINI GJENERALI

Këto ishin dhurata me e dashur qe mbarë populli u gëzua, po, po u gëzua edhe mërgata e madhe shqiptare për strategun e luftës qe qëndroj çdo moment me popullin ne luftë kundër hordhive barbare, qe nuk doli kurrë te jap demagogji nga hotelet perëndimore apo nga hotelet e Tiranes ky ishte dhe mbeti ne çlirimin e Kosovë deri ne fitore, qe dëshmoi edhe me mbarë familjen e tij nga i madhi ideologut ISMAIL HARADINAJ qe rrugën e tij e qoj deri ne flijime familjare qe për mbarë popullin tonë mbetet SIMBOLI I MBARE KOMBIT TONË.
U kthye Gjenerali me shokë i pafajshëm me Lah Ibrahimaj e Idriz Balaj, dhe u kthye ashtu si kthehet çdo here me fitore dhe flamurin ne ballë te betejave këtë e dëshmoi edhe fjalët e, Emmerson qe ju tha gazetarëve se “Haradinaj do të udhëheqë qeverinë që do të përfaqësojë të gjithë qytetarët, çfarëdo gjuhe që flasin, pa marrë parasysh se prej nga vijnë dhe pavarësisht nga kombësia e tyre”.
U kthyen trimat dhe u heq “HAJKA” e ndjekjes se luftëtarëve te lirisë nga ana i ish UNMIK-ut e EULEX-it, ju dha dhe goditja e fundit bashkëpunëtoreve te serbo-sllaveve.
Gëzuar popull shqiptarë nderime familje HAREDINAJ, IBRAHIMAJ E BALAJ me bijë e Juaj qe i zbardhën faktet e e ngritën vlerat e UÇK-së ne vendin e merituar te nderit mbarëkombëtar e kombëtar.
Angazhimi i Gjeneralit RAMUSH HAREDINAJ, sa me shpejt ne politikën kombëtare ne këtë vit jubilar është dhurata me e dashur qe proceset e integrimeve kombëtarë te behën realitet i mbarë trojeve tona për ri-bashkim kombëtar

Ne emër te UNIKOMB-it mbarë shqiptar shprehim solidarizimin tonë dhe gëzimin tonë te përbashkët ne proceset tona qe na presin z, GJENERAL RAMUSH HAREDINAJ
Nënkryetari i UNIKOMBI-it
Sylë Mujaj, Lugano

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close