Publikuar me datën: Sun, May 13th, 2012

Mourinho: Vështirë të përsëriten rezultatet

Jose Mourinho ka vendosur që në konferencën për shtyp të dalë bashkë me stafin e tij teknik. “Ne qeshim dhe qajmë së bashku, kështu që në fund do ta mbyllim të gjithë”. Më pas portugezi ka bërë vlerësimin e gjithë sezonit për ekipin e tij. “Ishte një paraqitje pozitive, unë e vlerësoj me notën 9, por ka lojtarë që meritojnë 10. Disa të tjerë mund të bëjnë më mirë. Ndërkohë që, edhe stafi teknik meriton notën 9. Por ka pasur një lojtar që e meriton 10-ën. E mos më pyesni se kush”. Më pas ai theksoi rekordet e skuadrës gjatë këtij viti. “Jemi rritur si skuadër dhe si grup. Kemi luajtur në nivele të larta dhe fituar një titull të rëndësishëm, ashtu siç kemi arritur rekorde. Kampionatin e fiton ekipi më i mirë. Shifrat tona të arritura në fushë janë të vështira për t’u përmirësuar. Sezonin tjetër qëllimi do të jetë që ta fitojmë kampionatin sërish, por e dimë që do ta kemi vështirë që të përsëritim sa u përket arritjeve”, – vazhdoi portugezi. Më pas ai foli për të ardhmen e sulmuesit Gonzalo Higuain: “Ne duam që ta kemi atë në skuadër por, nëse ndonjë klub e do dhe paguan 150 milionë euro, atëherë jemi të detyruar që ta lëmë të lirë”. Gjatë konferencës për shtyp, Mourinho improvizoi një këngë për zëvendësin e tij, Aitor Karanka. “Ai nisi të përplaste gishtat në tavolinë dhe të këndonte: Karanka është portugez! Karanka është portugez! Karanka është portugez, i shoqëruar nga ndihmësit e tij. Takimi i fundit i Realit do të jetë ndaj Mallorcas, ku ‘galaktikët’ do të duan të kapin kuotën e 100 pikëve në kampionat.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close