Publikuar me datën: Fri, Oct 12th, 2012

Mourinho, Casillasit: Shko në zhveshtoren e Barças dhe qëndro atje

Armiqësia mes përkrahësve të Real Madrid dhe Barcelona zgjat për dekada të tëra, ndërsa kjo u reflektua edhe disa lojtar, por ne vështirë se mund të gjejmë një shembull si ai i strategut të ‘klubit mbretëror’ Jose Mourinho, për të cilin ishte e papranueshme afërsia që portieri i ekipit të tij, Iker Casillas e tregoi pas ‘El Classicos” yllit të Barcelonës, Lionnel Messi.

Në fund të ndeshjes, e cila përfundoi 2-2, me dy gola nga Cristiano Ronaldo dhe Messi, Casillas iu afrua reprezentuesit argjentinas dhe e përqafoi atë, gjë që e ka bërë të hidhërohet me të “Speciale One”.

“Unë e pashë atë që ai bëri. Herën tjetër ai mund të shkoj i qetë në dhomën e tyre të zhveshjes dhe të qëndrojnë atje,” tha trajneri portugez i pakënaqur, i cili Casillasin e kritikoi “se ishte i ngadaltë” në golin e parë të Messit, ndërsa tek goli dytë e vlerësoi saktësinë e yllit të Barcelonës

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close