Publikuar me datën: Thu, Sep 29th, 2011

MOSNI VËLLEZER SHQIPTAR

Nga;Lek Mrijaj.

Pse ne SHQIPTARET hahemi si çakaj
e shihni se populli i ynë nuk ka faj
nuk ka faj per ndarje atdhetare
të jemi të gjithë per një çeshtje kombetare.

Çeshtja kombetare është kombi dhe ILIRIA,
është Bashkimi paqja dhe SHQIPERIA,
mos vllezer jemi të nje fis e gjaku
mos ta mbyllim deren nga sokaku.

Nuk durojmë të na prekin historin
sikur fëmijën ashtu Shqipërinë
duhet jemi të gjithë unik te bashkuar
ndeshkimet armiqesore mos me i harruar.

Mos ti harrojmë ndeshkimet qe nga Kastrioti,
e mabanë mendë historia ,populli dhe ZOTI
te bahemi bashkë te gjithë me shpirt një zëmer
se ne Shqiptaret e kemi vetem një ëmër – SHQIPËRI.

Shqipëria kishte dhe ka plotë miq
por ka dhe kishte edhe armiq
ne jemi një te gjithë të bashkuar per ILiri
të jetësojmë realitetin shpirteror një SHQIPËRI.

Mosni ju lutem vëllezer mos zihemi pa nevojë
të mos të mos fyejm njeri tjetrin mu ne gojë
keshtu nuk thotë BESA KOMBI e as ZOTI
ketë ideal BASHKIMI e pati edhe KASTRIOTI.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close