Publikuar me datën: Sat, May 12th, 2012

MONTAUREI feston promovimin në PARË Shoqërisë klasit giallonera e Montorio al Vomano, e neo-fitues raundin kampionat dhe kategoria e dytë, kjo është thënë për revistën tonë

MONTAUREI feston promovimin në PARË Shoqërisë klasit giallonera e Montorio al Vomano, e neo-fitues raundin kampionat dhe kategoria e dytë, kjo është thënë për revistën tonë

MONTORIO AL VOMANO –

Montorio al Vomano është një vend që gjithmonë ka pasur një uri për futbollin, megjithatë, historia është parë qartë se hija e Gran Sasso giallonero futboll ka qenë gjithmonë plot plot e traditave të mëdha, jo vetëm këto ditë, por edhe në e kaluara më e largët.

Këtë vit, atëherë, ju jeni duke jetuar një moment magjik, duke pasur parasysh rezultatet e shkëlqyera të marra nga të dyja Montorio 88 se e diela do të luajë kthimin gjysmë-finale të play-off kundër sulmona, që Montaurei (foto) në kohën e saj të parë në vendin e tij histori e shkurtër, por që shkëlqen ka arritur promovim të kategorisë së parë.

Një objektiv arrihet duke filluar me një kompani që me kalimin e kohës ajo është strukturuar mirë dhe me një politikë që ka paguar në fund të fundit shumë mirë nëse ne shikojmë në fitoret dhe arritjet e fituara. Dikush në fshat affectionately quan ato “vëllezërit e vegjël e Montorio”, por ju nuk shkoni aq larg nga realiteti si ai shpjegon Drejtori i Përgjithshëm i Guizzetti montoriese shoqatës Osvaldo.

“Së pari, ne supozojmë se Montorio është një vend që ka futboll në ADN-në e saj. Në bare ju flasin e Montorio, 88, dhe ka pasur gjithmonë një pasion ndaj ekipit. Ne kemi lindur në vitin 2005 dhe në këto shtatë vjet ne kemi bërë aq shumë për këtë kompani që ka pasur mundësi për t’u rritur dhe aspirojnë, përmes planifikimit, për qëllime të rëndësishme, martoheshin një politikë që na jep një ndjenjë të krenarisë, ose luaj me djemtë e Montorio al Vomano “.

Në të vërtetë, shumica e ekipit është e përbërë nga lojtarët lokale …

“Pikërisht, njëzet e tre prej gjashtëmbëdhjetë elementë janë Montorio, ndërsa të tjerët janë nga vendet fqinje, por ata kanë luajtur në Montorio 88 dhe kanë lidhje të forta me rajonin. Një Bilbao vogël Atletikës, në qoftë se bëjmë një kombinim me një realitet të njohur në botë “.

Midis këtyre ka edhe lojtarë që kanë luajtur në ekipet e Ekselencës dhe Promovimin …

“Po, unë citoj për shembull Giuseppantonio Of ngjyrë e kuqërrmemtë, Ivano Pigliacelli, Sebastian Calisti, Luka Triponi. Por të gjithë djemtë janë për t’u përgëzuar, sepse ju e bëri diçka të jashtëzakonshme, sidomos duke pasur parasysh vështirësitë dhe vlerën e kundërshtarëve. Edhe në kohë të vështira ne kemi pasur forca që të mos heqin dorë dhe të mos i dhënë në, kur ne ishim të paktën gjashtë specie nga Villa Rosa dhe të gjithë menduam se kishte humbur kampionatin. Ne përmbysi një verdikt që dukej shkruar tashmë dhe se është vetëm për ekipin e trajnerit dhe Merlini “.

Si janë marrëdhëniet tuaja me kompanitë e tjera?

“Excellent, dhe në këtë pikë, ofroj urimet e mia të sinqerta për Montorio 88 për kampionat të madh të përsosmërisë që ka luajtur më mirë për të bërë pjesën e gjysmë-finale e dytë kundër sulmona. Natyrisht, këto komplimentet janë shtrirë për kompaninë në tërësi nga Presidenti det me anë të ekipit dhe trajnerit të saj Luigi Di Bruno. Por unë nuk do ta harroj se në Bees Tretë Giallonere kategori janë bërë politikën tonë me djem lokale dhe unë jam i sigurt se, herët a vonë, ju merrni kënaqësi të madhe shumë larg. E fundit por jo më pak, një shënim e kredisë të madhe në 90 Amatori Flat cila, në fushën amator, kanë fituar shumë dhe ende vazhdojnë për të fituar njohjen e prestigjit. Montorio Një futbolli është një çështje serioze dhe rezultatet e të provojë atë.

Dhe tani ai është marrë Montaurei? Disa thonë se ju jeni shumë ambicioz …

“Ndërkohë, që ne gëzojmë këtë moment, duke fituar një kampionat nuk është e lehtë, sidomos nëse ata të ju jap favorite, por ne, me përulësi dhe sakrifica, kemi marrë deri në fund dhe tani që ne gëzojmë këtë gëzim të madh. Natyrisht ne nuk duam që të jetë në e parë një meteor, nuk është entuziazmi dhe dëshira për të vazhduar për të bërë mirë, por gjithmonë me kujdes dhe nuk kafshoj më shumë se ju mund të përtyp. Ne duam të marrin larg satisfactions kaq shumë të tjera. “

Çfarë sajë të bëni?

“Së pari Presidenti Paul Cimini, një person serioz dhe të përgjegjshëm se një lojtar ka fituar një kampionat me një Montorio Klasa e parë, dhe menjëherë ndjeva një pjesë integrale të këtij grupi. Pastaj vjen zëvendëspresident Peter Calvarese dhe të tjera shumë të vlefshme drejtorë apo David Calvarese, Remo Valleriani, Vincent Masari, Paolantonio Pasquale dhe Giuseppe diesse Pigliacelli Të gjitha personat që kanë bërë një kontribut të rëndësishëm dhe jetik për këtë shoqëri, së bashku me ekipin e arkitektit të këtë promovim të merituar, dhe z Julius Merlini “.

Kjo është lista e plotë:

Portierë: Massimo Ranieri, italisht Giangiacomo

Mbrojtësit me: Armandino Sbaraglia, Emiliano Di Silvestre, Matthew D’Agostino, Simone Di Gennaro, Ivano Pigliacelli, Matteo Salvi, Fabrizio Esposito

Abidjan me: Giuseppantonio Of ngjyrë e kuqërrmemtë, Filippo Gambacorta, Ivan Soffiaturo, William Campestre, Fabio Veroni

Sulmuesit: Egzon Kodrali, Giovanni Di Gennaro, Amir Ilyazi, Triponi Luka, Sebastian Calisti, Calvarese Pjetri, Andrew Giancola, Francis Di Donato

Trajner: Julius Merlini

Zëvendës Menaxher: Bruno Merlini

Marco Tancredi

P.I. 01782100687 – Copyright © M.D.C. – Të gjitha të drejtat e rezervuara.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close