Publikuar me datën: Wed, Nov 16th, 2011

Mitrovicë: Protestë e serbëve në veri kundër vrasjes së Sava Mojsiqit

Mitrovicë, 16 nëntor –  Sot, në veri të Mitrovicës kanë protestuar rreth 2 mijë serbë kundër vrasjes së Sava Mojsiq dhe plagosjes së dy personave tjerë që ka ndodhur ditë më parë në lagjen ‘Kroi i Vitakut’, në veri. Në protestë përveç familjarëve të Mojsiqit ka folur edhe nënkryetari paralel në veri të Mitrovicës, Momir Kasalloviq, përfaqësuesi i serbëve të ‘Kroit të Vitakut’, Sinisha Llaziq, si dhe disa përfaqësues tjerë të strukturave paralele. Protesta ka zgjatur rreth një orë, ndërsa nuk është shënuar ndonjë incident ka thënë zëdhënësi i policisë për rajonin e Mitrovicës,  Hoti. Sava Mojsiq është vrarë ditë më parë në lagjeen “Kroi i Vitakut” deri sa ai ishte duke vjedhur dyer dhe dritare në shtëpitë e shqiptarëve, gjatë natës në këtë lagje. Me këtë rast ka ardhur deri tek të shtënat në mes të serbëve dhe shqiptarëve e si pasojë Mojsiq është plagosur dhe pas disa orëve ka vdekur në spitalin e Mitrovicës

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close