Publikuar me datën: Tue, Jan 24th, 2017

Mitrovicasit solidarizohen me Ramush Haradinajn

Edhe në Mitrovicë është hapur ekspozita “Mos e harroni të kaluarën, nëse dëshironi një të ardhme të ndritur”, në të cilën janë ekspozuar krimet barbare të paramilitarëve, policëve dhe ushtarëve erb gjatë luftës së fundit.

Ekspozita e hapur në qendër të qytetit të Mitrovicës, ka zgjuar interesim të jashtëzakonshëm të qytetarëve dhe gjatë kohës sa ishte e hapur, nga ora 12:00 deri në ora 16:00, atë e kanë shikuar qindra qytetarë që kalonin aty afë, njofton kumtesa komunale, transmeton Koha.net.

Ekspozita është hapur në mbështetje të Ramush Haradinajt dhe është iniciuar nga autori i saj, Halit Barani, kryetar i Qendrës Rajonale të KMDLNj në Mitrovicë, në bashkëpunim me Esat Pecin, kryetar i Degës së AAK-së në Mitrovicë.

Autori Barani, tha se janë ekspozuar 113 fotografi të fëmijëve, grave, të moshuarve e të tjera, që dëshmojnë krimet më monstruoze që kanë bërë gjatë luftës së fundit serbët në komunën e Mitrovicës.

Kryetari Degës së AAK-së në Mitrovicë, Esat Peci, tha se hapja e ekspozitës u bë për të parë qytetarët edhe njëherë se çka kanë bërë serbët ndaj popullatës së pafajshme shqiptare në Kosovë dhe në Mitrovicë.

Edhe qytetarët që shikuan fotografitë e ekspozuara, ishin të indinjuar me veprimet e autoriteteve të shtetit të Francës për ndalimin e Haradinajt mbi bazën e fletarrestimit të lëshuar nga serbët që kanë bërë krimet më të rënda në Kosovë. Ata thanë se mbështesin të gjitha aktivitete që do të organizohen ën shenjë ët solidarizimit me heroin e luftës Ramush Haradinaj dhe presin që ai të kthehet sa më parë në Kosovë.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close