Publikuar me datën: Thu, Mar 24th, 2011

Ministrja Çitaku në Bruksel me agjendën evropiane

Prishtinë, 24 mars   – Si Ministre e Integrimit Europian, Vlora Çitaku do të realizojë vizitën e parë zyrtare në Bruksel, me qëllim të shtyrjes përpara të agjendës evropiane, marrjen e udhërrëfyesit për liberalizimin e vizave për Kosovën. Kosova i ka përmbushur të gjitha kriteret teknike të cilat janë të domosdoshme që të merret udhërrëfyesi – thuhet në një komunikatë të ministrisë. Gjatë vizitës në Bruksel, Ministrja Çitaku do të takohet me Komisionarin për Zgjerim Shtefan Fyle, me Zëvendësdrejtorin e Drejtorisë së Përgjithshme të Zgjerimit të KE, Stefano Sanino, me deputeten e PE dhe raportuesen për Kosovën në PE, Ulrike Lunaçek, Komisionin për Punë të Brendshme dhe për Tregti, dhe kabinetet e shteteve anëtare të BE-së. Ministrja Çitaku, ne këtë vizitë pune do të shoqërohet nga Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Integrimit, Edon Cana dhe Kryetari i Komisionit parlamentar për Integrime Europiane Lutfi Haziri.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close