Publikuar me datën: Fri, Jun 25th, 2010

Ministri Rexhepi kritikoi policinë kufitare për rastin e “Gardës Car Llazari”

Prishtinë, 25 qershor – Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, e cilësoi si ndërhyrje të dhunshme, hyrjen e një grupi prej rreth 30 serbëve në veri të Kosovës. Ai i ka kritikuar pjesëtarët serbë të policisë së Kosovës, të cilët nuk e kanë kryer detyrën me përgjegjësi në pikën kufitare në veri.

Ndërkohë Policia e Kosovës do të përcjellë në mënyrë të organizuar për në Gazimestan, serbët që kanë hyrë nga Serbia në Kosovë dhe që tashmë janë në pjesën veriore dhe më 28 qershor do të shënojnë festën e Vidovdanit. Në mesin e tyre është edhe një grup prej rreth 30 serbësh, që dje kanë hyrë dhunshëm pa iu përgjigjur policisë.

Ata i kishin kërcënuar policët e Kosovës në pikën kufitare, duke vazhduar rrugën këmbë në drejtim të Leposaviqit dhe Mitrovicës. Këtë grup e përbënin persona nga e ashtuquajtura “Garda Car Llazarit” dhe të grupit fashist “Obraz”, e që dyshohet se ishin të armatosur.

Policia kufitare e Kosovës ka kërkuar ndihmë nga njësitë speciale të Kosovës dhe ato të EULEX-it. Më tej, burimi ka shtuar se EULEX-i ka dhënë dritën e gjelbër që individët e grupit të serbëve që kanë dhunuar kufirin e Kosovës të arrestohen.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close