Publikuar me datën: Tue, Jun 22nd, 2010

Ministri britanik për Evropën viziton Kosovën

Prishtinë, 22 qershor  – Ministri i ri britanik për Evropën David Lidington, nga 23 deri më 24 qershor do të bëjë vizitën e tij të parë në Kosovë. Ministri britanik do të takohet me zyrtarë të lartë të Kosovës – Presidentin Fatmir Sejdiu, Kryeministrin Hashim Thaçi dhe qeveritarë të tjerë të tjerë. Gjithashtu Ministri Ledington do të nisë projektin për kthimin e serbëve në shtëpitë e tyre në Prizren. Ky projekt është bashkëfinancim i Ambasadës britanike në Prishtinë dhe Qeverisë së Kosovës. Sipas një komunikate të lëshuar nga Ambasada britanike, kjo vizitë, vetëm një disa javë pas formimit të Qeverisë britanike, demonstron rëndësinë e që Britania i kushton Ballkanit Perëndimor dhe Kosovës, në veçanti.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close