Publikuar me datën: Sat, Sep 4th, 2010

Meta paralajmëron njohje të reja pas Hondurasit

Tiranë, 4 shtator – Menjëherë pas njohjes së Kosovës nga Republika e Hondurasit, zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ilir Meta, ka uruar qytetarët e Kosovës për këtë njohje, duke thënë se ndihet i sigurt që kjo njohje çel rrugën edhe për shume njohje të tjera, që do vijojnë pikërisht pas studimit që vendet e interesuara i kanë bërë opinionit tepër pozitiv të GJND-së për pavarësinë e Kosovës. “Në këtë drejtim, unë jam shumë optimist, pas njohjes nga Hondurasi, që një proces zinxhir njohjesh do të vijojë në mënyrë të vazhdueshme, ashtu siç shpresoj se Serbia do t’i dëgjojë me përgjegjshmëri mesazhet nga Bashkimi Evropian dhe SHBA-ja dhe të tërhiqet nga kjo iniciativë e njëanshme, e cila nuk i shërben absolutisht as forcimit të mëtejshëm të stabilitetit dhe paqes në rajonin tonë, por as perspektivës evropiane të vetë Serbisë”, ka thënë Meta. Pavarësia e Kosovës është njohur dje nga Hondurasi. Vendimi për njohjen e Kosovës i është kumtuar ministrit të Jashtëm të Republikës së Kosovës, Skënder Hyseni, nga ministri i Jashtëm i Republikës së Hondurasit, Mario Canahuati. Kjo është njohja e parë që i vjen Kosovës pas opinionit të GJND-së, ndërkaq e 70-ta që nga 17 shkurti 2008.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close