Publikuar me datën: Fri, Sep 7th, 2012

Messi magjistar, Ronaldo gjeneral

Presidenti i FIFA-s, Sepp Blatter ka thënë se është e pamundur që të krahasohen Lionel Messi e Cristiano Ronaldo dhe të vendoset se cili prej të dyve është më i mirë.

“Messi apo Ronaldo? Të dyja këta janë lojtarë krejtësisht të ndryshëm, por fantastik. Ronaldo në terren është si gjeneral, ai dëshiron të dominojë, rreshton, përcakton rregullat, ndërsa Messi magjistar. Gjithsesi, ata janë legjenda të gjallë të futbollit, “tha Blater për spanjollen,” Marca “.

Ai tha se popullariteti i futbollit është rritur më shumë në saje të trajnerëve me karizëm të fortë si Jose Mourinho, Alex Ferguson, Arsene Wenger, Pep Guardiola.

“Secili prej tyre kanë stilin e tyre dhe karizmin”, tha Blater.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close