Publikuar me datën: Thu, May 3rd, 2012

Messi gjenial shënoi 68 gola, theu rekordin e Gerd Mulleri

I jashtëzakonshmi Leo Messi në ndeshjen kundër Malagas, me “hat –trickun” e shënuar regjistroi golin e vet të 68 dhe theu rekordin e Gerd Mullerit arritur gjatë një sezoni.

Që nga sezoni 1972/1973 kur sulmuesi gjerman Gerd Muler shënoi 67 gola, deri te sezoni sivjetmë, kur Messi fenomenal e shkroi edhe një faqe në historinë e futbollit duke e kaluar atë me një gol dhe kështu vazhdon t’i ikën Ronaldos.

Ndeshja e xhiros së 36 të Primera Ligas në Nou Camp ndërmjet Barcelonës dhe Malagas përfundoi me rezultatin 4:1

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close