Publikuar me datën: Sun, Jan 13th, 2013

Messi: Dua të fitoj sërish Topin e Artë

Lionel Messi nuk është ngopur ende me “Topin e Artë” edhe pse më 7 janar e fitoi këtë çmim për herë të katërt në karrierë, si askush më parë në historinë e futbollit.

Argjentinasi i Barcelonës deklaroi për France Football se dëshira e tij është të vazhdojë të koleksionojë “Topa të Artë”: “Shpresoj të fitoj edhe të tjerë, por nuk është se jam i fiksuar. Dua vetëm të shfrytëzoj momentin”.

Sulmuesi, i cili në vitin 2012 shënoi plot 91 gola me Barcelonën dhe Argjentinën, theksoi se titujt kolektivë janë më “eksitues” sesa ata individual: “E kam thënë gjithmonë: nuk ka gjë më të bukur se të fitosh me skuadrën. Çmimet si ‘Topi i Artë’ nuk të shkaktojnë të njëjtën adrenalinë. Jam i lumtur për këtë çmim, por nuk krahasohet me ngritjen e një trofeu. Kur mendoj për karrierën time, gjëja e parë që kujtoj është mbrëmja e Romës, kur fituam Ligën e Kampioneve ndaj Manchester United”, transmeton TCH.

Kur u pyet se pse harroi që në fjalimin përshëndetës, pasi mori “Topin e Artë” të FIFA-s, të përmendte Tito Vilanovën dhe Eric Abidalin, Messi shpjegoi: “Më vjen shumë keq. Aty nuk thash gjithçka që doja të thosha. Nuk kisha përgatitur fjalim dhe nuk doja të harroja Titon dhe Ericun, por mua më ndodh gjithmonë e njëjta gjë: emocionohem dhe humbas fillin”.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close