Publikuar me datën: Wed, Apr 24th, 2013

Messi beson në kualifikim

Lionel Messi ka insistuar se ishte i gatshëm të luante kundër Bayernit dhe se donte të shënonte të paktën një gol në ndeshjen që ata e humbën mbrëmë kundër gjermanëve.

Gjigantët spanjollë u befasuan me humbjen prej 4 me 0 në ndeshjen e parë të gjysmëfinales dhe tani kanë një mision të vështirë për të kthyer rezultatin në favor të tyre, shkruan Skysports.

Messi nuk ishte në formën e tij të duhur në “Allianz Arena” dhe dukej se ende nuk ishte i gatshëm për lojë, pas lëndimit që e pësoi në gju disa javë më parë.

“U ndjeva mirë. Isha në gjendje të luaj. Ne kemi ndeshjen kthyese dhe shpresojmë të fitojmë”, ka thënë Messi pas ndeshjes.

“Ata ishin më të fortë se ne, fizikisht ishin superior. Ishte e keqe ajo se çfarë ndodhi por ne duhet të vazhdojmë”, shtoi ai.

Mesfushori Xavi beson se Barcelona ende nuk është dorëzuar dhe shpreson që të arrijnë finalen e Wembleyt edhe pse janë në disavantash pre 4 golave.

“Ne jemi Barça dhe do të provojmë që të arrijmë në finale”, tha spanjolli.

“Ne duhet të luajmë një lojë të mirë por në të njëjtën kohë e dimë se praktikisht është e pamundur të fitojmë”, shtoi ai.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close