Publikuar me datën: Sun, Oct 7th, 2012

Menaxhimi i kufijve i kthen në bisedime Kosovën dhe Serbinë

Marrëveshja për menaxhimin e integruar të kufirit do t’i vë përballë Kosovën dhe Serbinë, në Bruksel, gjatë javës së ardhshme. Mirëpo, palët kanë shfaqur pikëpamje të ndryshme për atë se çfarë kanë për të biseduar të mërkurën në kryeqytetin belg.  Në Beograd kanë thënë se të mërkurën e javës që vjen në Bruksel ka për t’u diskutuar për “çështje të mbetura nga Protokolli për menaxhimin e integruar të kufirit”. Ndërsa, në Prishtinë e kanë thënë të kundërtën e kësaj. Shefi i delegacionit serb në bisedime, Dejan Paviçeviq, ka thënë se Serbia ka formuar grupin punues, i cili do të krijojë platformën e bisedimeve për kontrollin e kufirit. Ai është shprehur për mediet serbe se Qeveria e Serbisë nuk do të lejojë që në “linjat administrative” të ketë shenja të Kosovës.

“Do të ketë vetëm shenja informative, pa shenja të shtetësisë të së ashtuquajturës Republikë e Kosovës”, ka thënë Paviçeviq.

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri, është shprehur të shtunën se marrëveshja për IBM-në është punë e kryer dhe se javën e ardhshme në Bruksel do të diskutohet vetëm për zbatimin e saj. Sipas Tahirit, Paviçeviq ose nuk është i njohur me marrëveshjet e arritura ose po e mëson dikush se çka të thotë.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close