Publikuar me datën: Tue, Jan 22nd, 2013

Mehmeti: Partitë shqiptare nuk kanë pse të ishin në takim

Mehmeti: Partitë shqiptare nuk kanë pse të ishin në takim

Strasburg, 22 janar – Deputetja e Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ermira Mehmeti – Devaja, është e para ndër politikanët shqiptarë që ka komentuar takimin e sotëm mes dy krerëve të politikës maqedonase, Nikola Gruevski dhe Branko Cërvenkovski.

Nga qyteti i Strasburgut, ku po merr pjesë në sesionin e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës, Devaja ka shkruar në profilin e saj në Facebook se pjesëmarrja e partive shqiptare në këtë takim, do të ishte e panevojshme.

“Liderët e VMRO-DPMNE-së dhe LSDM-së takohen për të gjetur zgjidhje për konfliktin mes tyre që shpërtheu në Parlament më 24 dhjetor. Partitë shqiptare nuk ishin pjesë e këtij konflikti dhe prandaj nuk janë pjesë e takimit të sotëm. Vazhdoj të besoj shumë fuqishëm se të mos jesh pjesë e rrahjeve nuk është handikap, por avantazh për partitë shqiptare”, ka shkruar deputetja e BDI-së.

Ndërkohë, mediat kosovare raportojnë nga Strasburgu se Mehmeti-Devaja ka qenë e vetmja deputete që ka ngritur në debatin e Asamblesë për Kosovën, çështjen e tensioneve në Preshevë.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close