Publikuar me datën: Sun, Apr 29th, 2012

Mediat evropiane: Dafina “Lady Gaga” kosovare!

Një nga portalet më të njohura në Europë, që ndjek gati çdo artist të njohur nga gjithë vendet europiane e botërore, ka vendosur që të shkruajë e të vlerësojë lartë pop-këngëtaren kosovare Dafina Zeqiri. E kanë krahasuar me pop-yllin botëror Lady Gaga, duke thënë se edhe përkundër xhelozisë së tepërt që shfaqin kundër saj, Dafina përsëri di të bëhet e fortë dhe të rikthehet me projekte eksplozive. Ja se çfarë shkruhet në artikullin e tyre, transmeton Vipat.

“Vitin e kaluar ne njoftuam për herë të parë në këtë blog për këngën fantastike të Dafina Zeqirit me titull ‘Supernova’, ndërsa ajo tashmë ka sjellë të njëjtën këngë por në versionin anglisht. Kënga vjen në një version akoma më të fortë dhe me një tekst shumë të dashur. Jemi të lumtur që takuam Dafinën muajin e kaluar në Los Angeles teksa ajo filmonte videoklipin e ri. Duke mos dashur të harrojmë Rita Orën, e cila ka më shumë të bëj me Londrën se sa me Kosovën apo Shqipërinë, Dafina është një yll i vërtetë në gjithë regjionin të cilën e duan, e kërkojnë e urrejnë e respektojnë dhe ajo do të jetë një yll i vërtetë. Ajo është një Lady Gaga e Kosovës, ndërsa kritikët dhe ata që xhelozojnë për të duan që karriera e saj të shkojë poshtë. Por përkundrazi, Dafina është shumë e fortë dhe nuk ndalet duke nxjerrë klipe tepër kualitative me stil botëror”.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close