Publikuar me datën: Thu, Oct 25th, 2012

Me rastin e Festës së Kurban Bajramit Z. Naim Tërnava, Kryetar i Bashkësisë Islame në Republikën e Kosovës

 

Me rastin e Festës së Kurban Bajramit
Z. Naim Tërnava, Kryetar i Bashkësisë Islame në Republikën e Kosovës.

Prishtinë, 25.10.2012.Lëvizja e Re Demokristiane
Kryetari – Dedë Abazi

I nderuari Kryetar i Bashkësisë Islame në Republikën e Kosovës, z Naim Tërnava; kam nderin e veçantë, që me rastin e festës së Kurban Bajramit, në emrin tim personal si dhe të të gjithë anëtarëve dhe simpatizuesve të Lëvizjes Demokristiane t’ju përcjell urimet, që me dëshirat e përzemërta Juve, dhe të gjithë besimtarëve të Bashkësisë Islame në Kosovë, t’ju uroj: me fat Festën e Madhe të Kurban Bajramit.

Kjo festë e madhe në besimin Islam – urojmë që t’na sjell më afër njeri tjetrit. Janë pikërisht festat ato që e kthejnë njeriun më shumë nga e vërteta, e rikthejnë dhe na përkujtojnë për vlerat hyjnore dhe ato kombëtare, vlera në të cilat të gjithë ne tek LRD-ja besojmë. Kurban Bajramin e karakterizojmë; gatishmëri e njeriut për dëgjesë ndaj Zotit, besim dhe përvujtëri para Tij, solidaritet, ndihmë dhe respekt ndaj njëri tjetrit, shtrirje e dorës në ndihmë atij që nuk ka, pa i harruar asnjëherë invalidët e luftës, familjet e dëshmorëve dhe familjet e martirëve të Kombit, miqësi dhe dashuri për njeriun – nëpërmjet të fuqizimit të besimit në Zotin që buron JETA. Urime dhe me fat Kurban Bajrami.
Zoti qoftë gjithmonë me shqiptarët dhe i bekoftë familjet tona.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close