Publikuar me datën: Mon, Dec 24th, 2012

Me rastin e Festës së Krishtlindjes Imz. Dodë Gjergjit, Ipeshkëv i Ipeshkvisë së Kosovës

LRD

Me rastin e Festës së Krishtlindjes
Imz. Dodë Gjergjit, Ipeshkëv i Ipeshkvisë së Kosovës

Nga:Levizja e Re Demokristiane e Kosovës

Prishtinë, 24.12.2012
Shkëlqesia e juaj, imzot Dodë Gjergji; kam nderin e veçantë, që me rastin e festës së lindjes së Krishtit, në emrin tim personal si dhe të të gjithë anëtarëve dhe simpatizuesve të Lëvizjes Demokristiane t’ju përcjell urimet, që me dëshirat e përzemërta juve i dashuri Ipeshkëvi, dhe të gjithë besimtarëve në kishën katolike në Kosovë dhe atyre qe jetojnë jasht Kosove, t’ju uroj me urimim tonë tradicioal; urime – për shumë mot Krishtlindja.
Kjo festë e madhe, që na kujton lindjen e Jezusit (MESIA), na forcon në dashuri dhe na shtytë duke na dhënë shpresë dhe besim, se edhe në këtë kohë çfarë po kalojmë, të përpiqemi për t’i mbajtur gjallë vlerat që burojnë nga dashuria e Zotit, paqes së vërtet, ndjenjën për liri të plotë dhe për një të ardhme më të mirë.
Sot, kur ne të katër anët e botes, ndizen dritat që simbolizojnë ardhjen e Drites në botë, ne një kohë që është e vërtetë që ndër ne nuk ka konflikt, por ka mungesë dashurie, ka injorancë dhe padrejtësi, ka varfëri të madhe dhe probleme sociale, ka interes, egoizëm të tepruar, ka korrupsion, ka ambicie për pushtet mbi tjetrin dhe pasuri të padrejtë. Mirëpo, të bashkuar në Dritën e Krishtit, në Dritën e të kaluarës tonë Historike, mund të besojmë bindshëm se populli Shqiptar, ka ditur çdoherë të përballoj dhe të ngadhënjej, duke i dhënë hapësirë të veprimit dashurisë dhe të së vërtetës, fuqizimit të besimit në Zotin që buron JETA – që nëpërmes Ipeshkvit dhe Kishës tonë, na mëson të jetojmë në dashuri e në paqe. Urime festën e lindjes së Krisht dhe vitin e Ri.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close