Publikuar me datën: Thu, Oct 13th, 2011

Mass: Ose mbështeteni EULEX-in e KFOR-in, ose përballuni me ta

Beograd, 13 tetor – Ambasadori i Gjermanisë në Beograd, Wolfram Mass, ka thënë se Gjermania asnjëherë nuk ka kërkuar nga Serbia që ta njoh Kosovë, por që të rregullohen raportet me Kosovën. Në një intervistë për mediat e Beogradit, ai ka thënë se EULEX-i duhet të qarkullojë lirshëm në tërë territorin e Kosovës.

“Është çudi se EULEX-i dhe KFOR-i janë në Kosovë në marrëveshje me qeverinë serbe, ndërsa përfaqësuesit e kësaj qeverie kundërvihen me barrikada”, ka thënë Mass, transmeton Telegrafi.

“Ose mbështeteni EULEX-in dhe KFOR-in, ose ballafaqohuni me ta”.

Qëndrimi i Gjermanisë është që në fund të rrugës për anëtarësim të Serbisë në BE, duhet të zgjidhet situata me Kosovës, dhe se nuk do të ketë zgjidhje përderisa ka struktura paralele.

“Pos reformave të brendshme, kemi kërkuar gjithnjë nga Serbia respektimin e kritereve të Kopenhagës që parashohin bashkëpunimin rajonal. E meqë Kosova është fqinj i Serbisë, duhet të ketë raporte të mira”, ka thënë ai.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close