Publikuar me datën: Fri, Apr 23rd, 2010

Marrëveshje mes Shqipërisë e Kosovës për integrimet europiane

Prishtinë, 23 prill   – Ministrja e Integrimit Evropian të Shqipërisë, Majlinda Bregu, sot  mbërrin për një vizitë në Kosovë. Gjatë ditës ajo do të ketë disa takime, si dhe do të nënshkruajë dy marrëveshje bashkëpunimi. Ministrja Bregu do të takohet me ministrin  e Integrimit Evropian të Kosovës, Besim Beqaj, me të cilin do të nënshkruajë një marrëveshje bashkëpunimi në fushën e integrimit evropian. Po ashtu Ministrja Bregu dhe Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Sadri Ferati, do të nënshkruajnë një marrëveshje për programin e bashkëpunimit ndërkufitar ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë, që më pas do t’i dorëzohet autoriteteve të Bashkimit Evropian. Ky do të jetë programi i parë i bashkëpunimit ndërkufitar me financimin e fondeve të Bashkimit Evropian ku merr pjesë Republika e Kosovës. Ministren Malinda Bregu do ta presë në një takim edhe kryeministri Hashim Thaçi.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close