Publikuar me datën: Fri, Dec 30th, 2011

Lidhja me Ramushin

Vendimi i Hagës për Ramush Haradinajn është i lidhur me ardhmërinë e AAK’së. Çfarëdo vendimi që nuk shkon në favor të kthimit të tij në Kosovë, rrezikon shkatërrimin e Aleancës.

Gjithçka nisi në vitin 2000, kur Ramush Haradinaj kishte vendosur ta zhveshë uniformën prej ushtaraku për të nisur karrierën politike.

Me pseudonimin “Smajli” në luftë, e që më vonë iu vu nofka “Rambo”, Haradinaj formoi AAK’në para më shumë se njëmbëdhjetë vitesh. Ndërkohë, vetëm pak vjet nga themelimi i partisë së tij, në zgjedhjet e vitit 2004, të dytat pas mbarimit të luftës, u zgjodh Kryeministër dhe qëndroi në këtë post vetëm njëqind ditë, të cilat përmenden ende.

Prej marsit të vitit 2005, Haradinaj përballet me akuza për krime lufte të ngritura nga Tribunali Ndërkombëtar i Gjykatës së Hagës.

Nga ajo kohë, AAK’në e udhëheqin nënkryetarët dhe shumëkush e sheh Partinë e Ramushit në udhëkryq për shkak të mungesë së liderit dhe themeluesit të saj.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close