Publikuar me datën: Tue, Sep 11th, 2012

Levizja Demokristiane e Kosoves letër ambasadores Jacobson

 

Kryetari i Lëvizjes Demokristiane të Kosovës, Dedë Abazi i ka dërguar një letër Ambasadores së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në Kosovë, Tracey Ann Jacobson.
Ai në letrën e tij ka përcjellë solidaritetin e lëvizjes së tij për të kujtuar 11 shtatorin të vitit 2001, viti kur  u ndodhi sulmi ndaj Kullave Binjake në Amerikë.
Më poshtë mund ta lexoni letrën e plotë të dërguar nga kjo lëvizje.

“E nderuara Ambasadore znj Jacobson,
Në emër të Lëvizjes Demokristiane të Kosovës, u përcjellë solidaritetin tonë duke kujtuar me dhimbje kohën kur u sulmua drejtësia, pafajësia dhe bastioni i lirisë e demokracisë njerëzore. Sot, me 11 shtator, ne kujtojmë dhe marrim pjesë në dhimbjen e popullit amerikan duke kujtuar rreth 3000 burra të pafajshëm, gra dhe fëmijë të cilët humbën jetën dhe lanë pas familjet e tyre. Jemi të bashkuar në lutje dhe uratë që kurrë mos të përsëritet 11 shtatori në asnjë popull në botë. Jemi të bashkuar në lutje për ato familje që i humbën të afërmit e tyre – Zoti t’u jep forcë dhe shpresë. Jemi ta bashkuar në lutje që të gjithë atyre viktimave – Zoti ua dhuroftë Parajsën. Lëvizja Demokristiane e Kosovës është me popullin amerikan, sot, nesër dhe çdo her. Zoti e bekoftë popullin amerikan.” thuhet në letrën e Lëvizjes Demokristiane të Kosovës

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close