Publikuar me datën: Mon, Aug 18th, 2014

LAKMIA PËR PUSHTET PO E DËMTON KOSOVËN

Kosovës i është shkaktuar një dëm i konsiderueshëm për shkak të ngërçit politik, i cili është krijuar pas zgjedhjeve të 8 qershorit.

Analistët politikë kanë vlerësuar se po sikur partitë kryesore politike të kishin vetëdije më të lartë politike dhe shtetformuese nuk do të lejonin që Kosova të dëmtohej për mungesë të institucioneve të dala nga zgjedhjet e 8 qershorit për shkak të lakmisë për pushtet.

Analisti politik dhe sociologu Dukagjin Gorani ka deklaruar se Kosovës i është shkaktuar një dëm i konsiderueshëm për shkak të ngërçit politik, i cili është krijuar pas zgjedhjeve të 8 qershorit.

Në këtë kontekst, Gorani ka thënë se nuk është larg dita kur dikush nga partitë politike do të dalë e koritur nga ky proces.

Ndërkaq analisti tjetër politik, Artan Muhaxhiri, ka vlerësuar se partitë politike janë treguar të papërgjegjshme në raport me formimin e institucioneve dhe interesin e qytetarëve dhe kjo situatë, sipas tij, mund të ketë pasoja në fushën e arsimit, të shëndetësisë dhe në integrimet evropiane, shkruan gazeta “Epoka e Re”.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close