Publikuar me datën: Sat, Jan 25th, 2014

Lajçak: Kosova nuk guxon të mbetet problem i pazgjidhur

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm sllovak, Miroslav Lajçak, ka thënë se BE kërkon që secili anëtar i ri i BE-së duhet të sjellë stabilitet dhe përparim dhe “të mos i importojë problemet e veta”, dhe në momentin e anëtarësimit të Serbisë në BE, Kosova nuk guxon të mbetet problem i pazgjidhur.Në pyetjen se si Serbia mund t’i fillojë negociatat për në BE, derisa në kushtetutën e saj Kosova është pjesë e territorit të saj, Lajçak është përgjigjur:

“Me siguri se BE nuk do të marrë problemet e pazgjidhura të dikujt. Në momentin e hyrjes së Serbisë në BE, Kosova nuk guxon të mbetet problem i pazgjidhur”, ka thënë Lajçak për televizionin BH, transmeton Koha.net.

Lajçak, sipas interpretimeve të shtypit serb, nuk është përgjigjur në pyetjen e drejtpërdrejtë nëse Sllovakia do ta njohë Kosovën, duke thënë: “Ne përkrahim perspektivën evropiane të të gjithë rajonit, përfshi edhe Kosovën”.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close