Publikuar me datën: Tue, May 10th, 2011

KUSH SHEH QIELLIN NE UJË, AI SHEH EDHE PESHQIT NE DEGE (thotë një proverb popullore).

Nga :Lek Mrijaj

Është turp i madh për shqiptaret,stërnipër te Mbretit Gjergj Kastriotit, te lejojnë farën e zezë Turko-Arabe,dhe sllavo krapatiane te degëzuara ne lloj-lloj organizatave te ndyta sigurime sekrete antikombetare ,duke neperkembur dhe shëmtuar ATDHEUN TONE TE DASHUR !!!

Por brengosem per servilë qe shiten fare lire, qe nuk u bene burra me ja thane troç lugeterve dhe vampirve shekullor – armikut te popullit Shqiptarë , te vërtetat dhe synimet qe duhet ti ketë populli shqiptar.

Nuk ishin ne gjendje qe ti tregonin bishës se prishur,se populli shqiptar, është i vendosur te besoj vetëm ne mendjen e mprehte,guximin,drejtësinë,ndershmërinë qe i ve ne sherbim secili SHQIPTAR për Atdheun tone te shume vuajtur nga raca kanibalë Aziatike dhe Afrikane Turko-Arabo-Sllavo karpatiane .

Por do të bashkohemi për te mirën e KOMBIT SHQIPTAR dhe do të ndjekin interesat vetëm Perëndimore.

Shqipetart duhet te ju bëjne me dije miqve aleateve Perëndimor se, nuk e ka dhe kurrë nuk do e ketë si destinacion shkrirjen apo bastardimin oriental me elemente trubulluese antikombetare dhe antieuropiane.

Te ju behet me dije miqve se, SHQIPTARET dëshirojnë te jetojnë dinitetshem ne familien e madhe Evropiane te intehruar . Sepse gjate pushtimit te perandorise Osmane dhe asaj sllavo-karpatiane , kemi humbur diku 60-70% Te popullsise dhe gjeografisë sone dhe nese nuk bashkohemi ketë here nje kombë nje shtet rrezikohemi qe ne menyre paqesore te humbasim 100% !

Trojet tona shqiptare duhet te bashkohen ne nje shtet te vetem. Bashkimi Kombetar eshte zgjidhja e vetme e ceshtjes kombetare shqiptare.

Nese kjo nuk do të ndodhe shqiptaret do të jene sic jane: Te neperkembur deri ne mosekzistence. Prandaj unë nuk e kame ndërmend te heshti rreth kështu temave ! AMANET MOS E TRADHETONI KOMBIN

Atë Gjergj Fishta madhi i pavdekshem tha:

Se Shqipninë nuk po e kisht’ falë

Perëndia për çerkez,

turq, manovë, likurazez;

 

por për do sokola mali,

që “shqiptarë” bota po i quete,

për ta gëzue këta djalë mbas djali.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close