Publikuar me datën: Sat, Jul 30th, 2011

Kusari-Lila: Ndërkombëtarë kanë qenë të njoftuar

Zagreb, 30 korrik – Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi të premten vonë në Prishtinë është takuar me ambasadorët e vendeve të Quintit. Supozohet se temë e bisedimeve ishte gjendja në Kosovë pas vendimit të Qeverisë dhe aksionit të pjesëtarëve të njësisë speciale të Policisë së Kosovës. Nga ky takim nuk pati kurrfarë prononcimi, kurse zyra e kryeministrit premtoi se konferencë për shtyp do të ketë të shtunën pas takimit të Thaçit me shefin e EULEX-it, Xavier de Marnhac.

Zëvendëspresidentja e qeverisë, Mimoza Kusari-Lila deklaroi për Zërin e Amerikës se qeveria e Kosovës nuk ka votuar për aksionin e njësisë speciale në veri, por vendimin e ka marrë kryeministri bashkë me disa ministra të tij. Në këtë intervistë, ministrja Kusari-Lila tha se për këtë aksion kanë qenë të njoftuar përfaqësuesit e Bashkimit Evropian dhe KFOR-it, por që EULEX-i ka refuzuar të ofrojë mbështetje. Ajo shtoi se për këtë kanë qenë të njoftuar të gjithë përfaqësuesit ndërkombëtar në Kosovë.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close