Publikuar me datën: Thu, May 10th, 2012

Kurti takohet me ambasadoren e Turqisë

Sot, përfaqësuesit e Vetëvendosjes , Albin Kurti, Kryetar dhe  Xhelal Sveçla, Sekretar për Marrëdhënie me Jashtë,  pritën në takim  zonjën Songul Ozan, Ambasadore  e Republikës së Turqisë në Kosovë.

Me këtë rast u diskutua mbi situatën e përgjithshme  politike dhe ekonomike në Kosovë,  zgjedhjet e Serbisë në territorin e Kosovës, si dhe situatën e politike dhe të sigurisë në veri të vendit.

Përfaqësuesit e VV e njoftuan Ambasadoren Ozan për qëndrimet politike  mbi problemet e lartëpërmendura, si dhe masat të cilat duhet ndërmarrë për normalizimin e situatës dhe krijimin e kushteve për funksionim normal të institucioneve shtetërore në tërë territorin e Kosovës.

Me këtë rast,  Kurti shprehu qëndrimin se mbajtja e zgjedhjeve të Serbisë në territorin e Republikës së Kosovës  ishte sulm ndaj sovranitetit të Kosovës dhe  në kundërshtim me parimet dhe vlerat evropiane. Serbia nuk e njeh Kosovën si shtet, dhe në kushtetutën e saj Serbia Kosovën e paraqet si pjesë të pandashme të saj.  Këto zgjedhje e kanë inkurajuar Serbinë për sulme të tjera ndaj Kosovës dhe e dëmtojnë integrimin e pakicës serbe në Kosovë, tha Albin Kurti.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close