Publikuar me datën: Thu, Oct 28th, 2010

Kuçi: Dialogu i vërtetë, pas zgjedhjeve

Prishtinë, 28 tetor – “Dialogu i vërtetë do të fillojë pas zgjedhjeve që do të mbahen në Kosovë”, ka thënë sot zëvendëskryeministri Hajredin Kuçi, pas njoftimeve të Brukselit se kryeministri Thaçi dhe presidenti Tadiq janë gati të nisin dialogun.

Kuçi ka thëne se pas zgjedhjeve do të ketë legjitimitet demokratik dhe gatishmëri e unitet qytetar. Sidoqoftë, ai nuk ka përjashtuar bisedime edhe tash për çështje teknike, njofton REL.

“Temat që kanë qenë në vijim e sipër si temat për të pagjeturit- janë zhvilluar edhe më herët bisedime, mund të zhvillohen edhe tash, por gjithmonë duke i ikur ndikimeve që mund të kene temat me peshë politike”, tha Kuçi per gazetarët, pas seancës së Kuvendit të Kosovës.

Gjatë debatit të djeshëm në Parlamentin Evropian shefja e diplomacisë evropiane, Catherine Ashton tha se “Presidenti serb Boris Tadiç dhe kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi janë gati të nisin dialogun”.

Nga ana tjetër zëvendëskryeministri serb, Bozhidar Gjeliq ka thënë se një nga temat e para që mund të diskutohet janë doganat.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close