Publikuar me datën: Sun, May 13th, 2012

Krstiq: Në Kosovë e Maqedoni mund të shpërthejë dhuna

Gjenerali serb, Ninosllav Krstiq, është i mendimit se tensionet do të shkojnë deri në shpërthimin e përleshjeve në Maqedoni.

“Jemi dëshmitarë se po ashpërsohen marrëdhëniet pas arrestimit të ekstremistëve radikalë për shkak të vrasjes së pesë personave. E gjithë kjo ka për qëllim të krijimit dhe formimit të shtetit të shqiptarëve në territorin dhe hapësirën e Maqedonisë”, ka deklaruar për gazetën “Kurir”, gjenerali serb, Ninosllav Krstiq, transmeton agjencia NOA.

Ai ka akuzuar se “prapavija e kryeministrit të Kosovës Hashimm Thaçi, do të shkaktojë konflikte në veri të Kosovës, për të ruajtur pushtetin”.

“Këto forca janë ish-pjesëtarët e UÇK-së, që janë të organizuar dhe veprojnë në Kosovë, në Maqedoninë Perëndimore dhe në Jug të Serbisë”, citon “Kurir” të ketë thënë gjenerali serb, Krstiq.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close