Publikuar me datën: Mon, Dec 5th, 2011

Krimi “bashkon” veriun dhe jugun

Prishtinë, 5 dhjetor – Ambasadori britanik në Kosovë, Ian Cliff, thotë se përgjegjësia për heqjen e barrikadave në veri i takon Qeverisë së Kosovës, por jo me ROSU dhe FSK-në. Ai thotë se ndërkombëtarët do ta mbështesin atë.

Cliff, në’ një intervistë për të përditshmen “Zëri”, thotë se strukturat kriminale në veri kanë lidhje të forta me kriminelët në jug.

“Megjithatë besoj se është një sekret i hapur që disa nga figurat kryesore kriminale në veri kanë lidhje shumë të fuqishme me figura kriminale në pjesën jugore të lumit Ibër dhe se ata nuk do të mund të operonin nëse nuk do t’i kishin këto lidhje”, ka thënë Cliff.

Me një përvojë të gjatë prej diplomati në disa shtete si Sudan, Bosnjë dhe Hercegovinë.., ambasadori Cliff thotë se tërësia territoriale e Kosovës është çështje e mbyllur, ndërsa korrupsioni, siç tha ai, është i përfshirë në gjithë strukturën e shoqërisë kosovare.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close