Publikuar me datën: Mon, Jan 16th, 2012

Krasniqi i kërkon Jahjagës të ftojë partitë pas ngjarjeve të fundit

Prishtinë, 16 janar – Kryetari i Kuvendit, Jakup Krasniqi, ka deklaruar se presidentja Atifete Jahjaga duhet t’i thërrasë të gjitha subjektet politike parlamentare dhe joparlamentare, pas zhvillimeve të fundit në vend.  Sipas tij, presidentja obligohet me Kushtetutë që të thërrasë për dialog subjektet politike dhe atë ajo duhet ta bëjë sa më shpejt.

Krasniqi, raporton KTV-ja, ka thënë se përmes rrugës nuk mund të zgjidhen problemet, duke shtuar se VV-ja nuk i ka harxhuar të gjitha mundësitë ligjore për mocionin e votuar në Kuvend për reciprocitetin. Kryekuvendari ka shprehur keqardhje për arrestimin e deputetëve të Kuvendit dhe nënkryetarit Glauk Konjufca. Ai ka shtuar se përmes dialogut duhet të zgjidhet kjo çështje. Sipas tij, përderisa po takohen delegacionet e Prishtinës dhe Beogradit, pse të mos takohemi me partitë, të cilat duhet t’i thërrasë presidentja.

Lidhur me mocionin për reciprocitet, i pyetur nëse Qeveria e ka anashkaluar Kuvendin, Krasniqi ka deklaruar se është dashur që Kuvendi së paku të debatojë për këtë çështje.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close