Publikuar me datën: Wed, Oct 5th, 2016

Kosova po shpreson të jetë befasia e eliminatoreve

Përfaqësuesja më e re e futbollit në botë po shpreson të jetë befasia e eliminatoreve të Kampionatit Botëror “Rusia 2018”, vetëm pak muaj pas anëtarësimit të plotë në FIFA dhe UEFA.

Kosova është pranuar në UEFA më 3 maj të këtij viti, kurse në FIFA dhjetë ditë më vonë dhe shumë shpejt u përfshi në eliminatoret e botërorit që do të mbahet në Rusi pas dy vjetësh, shkruan sot “Koha Ditore”. Me meritë fitoi një pikë pas barazimit me Finlandën (1:1) në Turku gjatë muajit të shkuar, në ndeshjen debutuese ndërkombëtare dhe po synon të bëjë befasi edhe kundër Kroacisë e Ukrainës, duele këto që do t’i zhvillojë gjatë kësaj jave në kuadër të Grupit I.

Megjithatë, seleksionuesi i Kosovës, Albert Bunjaki, insiston se objektivi me real për t’u arritur mbetet Kampionati Evropian i vitit 2020.

Përfaqësuesja e Kosovës luan kundër Kroacisë të enjten në Shqipëri, në qytetin verior Shkodër, pasi nuk ka stadium të pranuar nga UEFA.

Tri ditë më vonë luan në territor neutral ndeshjen si mysafire e Ukrainës. Ky ballafaqim luhet në Poloni, pasi ukrainasit nuk e njohin Kosovën si shtet të pavarur

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close