Publikuar me datën: Wed, Mar 10th, 2010

Kosova lëkundet nga një tërmet i lehtë

PRISHTINE- Një tërmet i lehtë është regjistruar sot në Kosovë. Tërmeti është ndjerë në Prishtinë në orën 14:40 të ditës se sotme. Tërmeti thuhet se ishte i fuqisë 4.5 ballë i shkallës Rihter. Nuk ka njoftime për dëme materiale ose të lënduar. Sipas Institutit Sizmologjik të Serbisë, epiqendra e tërmetit ishte diku në rajonin e Zubin Potokut, në veri të Kosovës.

Lëkundjet sizmike në Kosove janë të rralla dhe relativisht të lehta. Në Ballkan zona më sizmike është në Turqi e Greqi. Megjithatë së fundi toka ka pësuar një lëkundje të fortë nga tërmeti i fuqishem 8.8 ballë që goditi Kilin, cka ka zhvendosur disa qytete dhe vetë tokën nga boshti i saj. Gjatë këtij viti ka patur mjaft lëkundje sizmike në gjithë botën, por gjjthsesi Ballkani është larg unazës së zjarrit që gjendet në paqësor, e cila është zona më e rrezikuar nga tërmete e vullkane të fuqishme.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close