Publikuar me datën: Sat, Jan 7th, 2012

Kosova komplikon marrëdhëniet Mal i Zi- Serbi

Lideri Partisë qeveritare, Partisë Socialiste Demokratike Milo Gjukanoviq ka deklaruar se marrëdhëniet e Malit të Zi me fqinjët janë ngritje , ndërsa me Serbinë janë paksa më të komplikuara për ç’gjë ai shkak mori vendimin Podgoricë të vitit 2008 për ta njohur pavarësinë e Kosovës.

Ish – kryetari dhe kryeministri malazias ka thënë se personalisht nuk e njeh narko – bosin e arratisur Darka Shariqin dhe as Naser Kelmendin.

Shërbimet malazeze kanë refuzua t’ia japin shtetësinë Naser Kelmendit, i cili është shtetas i B e H. Kelmendi në mediet malazeze ka deklaruar se e kishte financuar DSS –në dhe fushatën për pavarësinë e Malit të Zi.

Gjuanoviq ka thënë se kjo nuk është e vërtetë.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close