Publikuar me datën: Sun, Oct 9th, 2011

Kontroll i detajshëm i trenit nga Serbia

Tashmë është bërë praktikë këto ditë që trenat që vijnë nga Serbia të kontrollohen detajisht kur hyjnë në territorin e Kosovës. Në afërsi të pikës kufitare Jarinje, KFOR-i dhe EULEX-i janë bërë bashkë për të mos lejuar më kontrabandë me tren.

 

Një ushtar gjerman i KFOR-it ndal trenin, dhe disa pjesëtarë të EULEX-it nga Franca, Italia e Portugalia hyjnë brenda trenit duke legjitimuar të gjithë udhëtarët. Siç raporton Politika, që ka bërë udhëtimin deri në veri të Kosovës, serbët nuk ndejhen aspak rehat me procedurat e reja.
Kontrollimi i trenit është pjesë e marrëveshjes së Qeverisë së Kosovës me KFOR-in

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close