Publikuar me datën: Sun, May 26th, 2013

Kongresistët amerikanë i panë barrikadat mbi Urë e Ibrit

Kongresistë amerikanë dhe mysafirë nga shtetet fqinje e Evropa, të cilët kanë qëndruar në Kosovë si pjesëmarrës në takimin e 10-të të Evropës Juglindore – Lutjet e Mëngjesit, sot, ditën e fundit të qëndrimit të tyre vizituan vende të ndryshme të vendit tonë. Ata vizituan Manastirin e Graçanicës, pastaj Mitrovicën, Prekazin dhe Prizrenin. Po ashtu, një pjesë e këtij delegacioni vizitoi edhe kishën katolike në Letnicë.

Gjatë vizitës së tyre në Mitrovicë, ata vizituan edhe Urën e Ibrit, ku kryetari i Komunës,  Avni Kastrati i informoi për situatën në veri, duke thënë se situatën e tensionuar në pjesën veriore të Mitrovicës po vazhdojnë ta mbajnë strukturat kriminale serbe. “Fatmirësisht marrëveshja është arritur, andaj mendoj se sipas planit dhe dinamikës kjo gjendje do të tejkalohet. Më vjen mirë dhe shpresoj që për herë të fundit do të keni rastin ta shihni këtë barrikadë këtu”, i tha ai mysafirëve.

Kongresisti amerikan, Robert Aderholt tha se shpreson që me arritjen e marrëveshjes në Bruksel situata në këtë pjesë do të përmirësohet.

Si njofton Zyra për informim e Kuvendit të Kosovës, mysafirët vizituan Prekazin dhe bënë homazhe tek varrezat e Jasharëve, si dhe vizituan kompleksin memorial “Adem Jashari”. Në fund të këtij turi pjesëtarët e delegacionit vizituan edhe shtëpinë përkujtimore të “Lidhjes së Prizrenit”.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close