Publikuar me datën: Sat, Feb 6th, 2010

Koncert recital i Lule Elezit në Vjenë

Prishtinë, 5 shkurt – Artisja e mjeshtërisë së pianos, Lule Elezi më 8 e 10 shkurt do të mbajë dy koncerte recitale në Vjenë të Austrisë. Arti dhe artistët janë pjesa më aktive e përfaqësimit të shtetit të ri të Kosovës në arenën evropiane e botërore. Artistët kanë qenë dhe vazhdojnë të jenë ambasadorët më të mirë të depërtimit të vlerave artistike autoktone ose ndërkombëtare në skenat e njohura të Evropës e të botës, skena këto ku marrin pjesë edhe diplomatë, të cilët pos

 që shijojnë kënaqësinë e mjeshtërisë artistike, e marrin vesh dhe e kuptojnë se edhe nga një vend i vogël e i ri siç është Kosova mund të presin vlera të përmasave të mëdha artistike. Vjena është e njohur si një prej qendrave më të mëdha botërore ku demonstrohen vlerat e larta artistike të muzikës së lehtë dhe klasike. Si shkruan portali Zhurnal, artistja Elezi, pos që e ndjen veten krenare që është e ftuar në këto dy koncerte, ka edhe emocione për rrjedhën e këtyre koncerteve. Ajo po ushtron deri në orën 5 të mëngjesit në sallën e Akademisë së Arteve, për arsye se në banesën e saj nuk dëshiron t’i lë pa gjumë fqinjët e saj. Por, koncerti po afrohet dhe ajo, pasi e gjithë bota “i mbyll sytë”, ngjitet shkallëve të Akademisë dhe “reciton” Shopenin deri në mëngjes.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close