Publikuar me datën: Thu, Nov 29th, 2012

Komunikatë e Lëvizjes se Re Demokristiane

 

Prishtinë, 29.11.2012
LRD – Zyra për informim publik
Blerina M Leka – zëdhënëse
Lëvizja e Re Demokristiane, e mirëpret vendimin e Tribunalit të Hagës për lirimin e luftëtarëve të lirisë dhe konsideron atë si një vendim të drejtë. Vendimi për lirimin e z Ramush Haradinaj, Lahi Ibrahimaj dhe Idriz Balaj është dëshmia më e fortë se Ushtria Çlirimtare e Kosovës ka bërë luftë të drejtë për liri dhe nuk ka kryer krime për të cilat jemi akuzuar padrejtësisht.
Lëvizja e Re Demokristiane, uron Familjen Hardinaj, AAK-në dhe të gjithë qytetarët e Kosovës për këtë fitore të shumë pritur dhe pret që edhe z Fatmir Limaj së bashku me bashkëluftëtarët e UÇK-së të lirohen menjëherë pasi që edhe ata për të saten her po burgosen padrejtësisht. Dihet se lufta jonë për liri dhe pavarësi ka qenë e drejtë dhe e shenjtë. Kjo është vërtetua kur z Fatmir Limaj u lirua nga aktakuza e ngritur nga Prokuroria e Tribubalit të Hagës vite më parë si dhe u vërtetua edhe sot për lirimin e z Haradinaj me bashkëluftëtarët e tij, të cilët Tribunali Ndërkombëtar i Hagës i shpall të pa fajshëm. LRD i gëzohet këtij vendimi të drejtë dhe uron z. Ramush Haradinaj, dhe bashkëluftëtarët e tij për kthimin në familjet e tyre – në Kosovën e tyre të dashur që i dolën zot në ditët ma të vështira të historisë tonë.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close