Publikuar me datën: Sat, May 29th, 2010

Kompania rrit rrogat për të ndalë vetëvrasjet

Rritje rrogash për punëtorët për të parandaluar serinë e vetëvrasjeve në ndërmarrje. Ky është vendimi i marrë nga Hon Hai Precision Industry në Tajvan, kompania mëmë e kinezes Foxconn, ku kohët e fundit janë regjistruar vetëvrasje të disa punonjësve, transmeton TCH. Sipas vendimit më të fundit, pagat e punonjësve do të rriten 20 për qind.

Vendimi erdhi menjëherë pas një tjetër vetëvrasjeje dhe një tentative për vetëvrasje në rajonin Shenzen. Për momentin nuk është vendosur ende asnjë datë për aplikimin e rrogave të reja.

Në lidhje me këtë ngjarje kanë vendosur të hetojnë gjigantët e informatikës Apple, Nokia dhe Dell, kompanitë kryesore për të cilat punon Foxconn. Kompania kineze ka punësuar rreth 420 mijë njerëz në të gjithë Kinën.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close