Publikuar me datën: Mon, Jan 3rd, 2011

KOMBI I SHTETEVE APO SHTETI I KOMBIT

KOMBI I SHTETEVE APO SHTETI I KOMBIT

PSE VETEVENDOSJE KOMBIT SHQIPETAR????

By: Mersel Ismaili

Njerzit deshtojm..jemi njerez edhe se ne kete kohe do duhej te kemi me shum bashkpunime mbarekombetare..po prap se prap me mire gabime te vogla se fatale..mendimi im eshte se VETEVENDOSJA DHE UDHTIMI PER TE VENDOSUR VETE DO HAPTE NJI KAPITULL TE RI POLITIK ME NJI POLITIK SULMUSE JO ME POLITIK PAQESORE…MIQESIA ESHTE RECIPROTITET..EDHE UNE DESHIROJ MIQESI ME SHTETET MIKE POR MIQESI TE SHENDOSH…JO MIQESI PER HATER TE DIKUJT DHE NE DEME TE BASHKIMIT KOMBETAR…JO SE E KRITIKOJ NDONJE, PO KA MUNGES TE IDEVE..IDEA TE HYM TE COPTUAR NE BE ESHTE IDE PARIMISHT E GABUAR…COPA-COPA SJE FUQI!

BE ESHTE PROJEKTI I HITLERIT VETEM SE ESHTE SHUME ME I MODERUAR NGA FRANCEZI….VETE BE OSE SHTETET E MEDHAJA TE BE-SE E DESHIROJNE KETE ME QELLIMIN E KONTROLLIMIT TE KOMBEVE TE VOGLA DHE MBIZOTRIMIN NDAJ TYRE, BLERJEN E GJITHA RESURSEVE TE MUNDSHME TE ATYRE SHTETEVE DHE PAS KESAJ ATA DO TI KISHIN GJITHCKA NEN KONTROLL..UNE E KAME STUDIUAR DHE SHIKUAR MA LARG KETE…TE HYM COPA-COPA JEMI TE REZIKUAR!

TE HYM BASHK SKA RREZIK BEHEMI DHJET MILJON DHE 50 JEMI NEPER BOTE..VETEM NE TURQI 20% EDHE MA SHUM JANE SHQIPETAR..ME KETE BASHKIM FAKTORI ARVANIT DHE ARBRESH DO FORCOHESHTE DHE SIDOQOFT DO ISHIM ME TE FORT SE KURRE NE SHIKIMIN GJEOSTRATEGIJK,EKONOMIK DHE DO TA KOSNTATOJ SE NE JEMI NJE KOMB SHUM INTELEGJENT PO NA MUNGON BASHKPUNIMI NE GJITHA SFERAT..PSE DHE PSE JEMI TE NDARE..INATET DHE BAJRAQET NA MBAJNE TE NDARE NE DUHET TA THYEJM KETE ABSURDITET TE MESJETES, TI THYEJM BARIERAT DHE TE SHKOJME PARA SI PERPARIMTAR, SI KOMB ME VLERA SE TE ATILLE JEMI DHE KEMI QENE!

KY ESHTE FAKTI PSE E PERKRAH VETEVENDOSJEN, MENDOJN,VEPROJN NE KETE DREJTIM TE PASTER!

POEZI: SHPRESA ZEQIRI, NEW YORK/ SHBA

Shqip?ri Shpresa Ime

Dua t? dal? nga ?ndrra ime

dua lir? t? frymoj?

me krah?t e shqiponj?s

t’kem mund?sine

me nj? p?rqafim ta mbuloj?

ashtu siç e mbaj

zgjut e n’?nd?rr

Shqp?rin? shpres?n time

ashtu siç dua ta g?zojm?!

Copyright@2010ShpresaIme

VETEVENDOSJA E KOMBIT SHQIPETAR ESHTE AMANETI I KRYER, RRESPEKTIM I GJAKUT TE DERDHUR DHE SAKRIFICES TE KOMBIT SHQIPETAR ME SHEKUJ, DREJTSIA NE VEND!!!

Mersel Ismaili/Gostivari

MA LA BABAGJHYSHI PLAK NJE AMANET MOS I HARRO KUFIT E ATEDHEUT O BIRI IM….MBAJE FORT FLAMURIN KOMBETAR..GJAKU I BREZAVE ESHTE I SHKRUAR NE AT FLAMUR!

BETOHEM SE SHQIPERIN DO TA BEJME SHQIPERI DHE DO VENDOSIM VETE..DO VETEVENDOSIM ME VETEVENDOSJEN..NE JEMI VETEVENDOSJE!?

FITORJA E KA EMRIN VETEVENDOSJE KOMBIT SHQIPETAR..!!!

RROFTE SHQIPERIA ETNIKE(Historikisht)!

Ju pershendes

Me rrespekt

SHQIPETARISHT

Mersel Ismaili/Gostivari

Nga Lubljana Sloveni ne Gostivar,Peje Berat SHQIPERI ETNIKE!?

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close