Publikuar me datën: Sat, Oct 13th, 2012

Koalicionit qeveritar i dobësohet fuqia në Kuvendin e Kosovës

Udhëheqësi i grupit të ekspertëve “E15”, Muhamet Mustafa, dhe anëtari i PD-së, Amir Ahmeti, të dy deputetë të Kuvendit të Kosovës, kanë vendosur të largohen nga Koalicioni për Kosovën e Re. Me largimin e Mustafës dhe Ahmetit koalicioni qeveritar ka mbetur me 57 deputetë, që nuk është as gjysma e numrit të përgjithshëm të deputetëve që zënë vend në Kuvendin 120-anëtarësh. Si i kanë arsyetuar largimet e tyre nga Koalicioni Kosova e Re e me këtë edhe nga koalicioni qeveritar këta dy deputetë, kush është ende tamam opozitë në Kuvend dhe a po përdoren nga koalicioni qeveritar për të kaluar çështje të ndryshme në Kuvend dhe cili është raporti momental i forcave në parlamentin e vendit, lexoni gjerësisht në Kohën Ditore të së shtunës.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close